Kto wygra Ligę Mistrzów w piłce ręcznej w sezonie 2022
Kategorie:

Kto wygra Ligę Mistrzów w piłce ręcznej w sezonie 2022?

Jesteśmy po 14 kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Zakończyła się faza grupowa tych prestiżowych rozgrywek, ale wciąż ciężko wskazać faworyta do wygrania tych rozgrywek w tym sezonie. Trudno też przewidzieć, kto zagra w weekendzie finałowym. Jednymi z głównych faworytów wydają się gracze z Vive Kielce, co powinno nas bardzo cieszyć. Duże szanse na końcowy triumf mają też pozostałe ekipy z grupy mistrza Polski czyli Barcelona, PSG i Veszprem. Z drugiej grupy, która wydaje się stosunkowo słabsza w walce o końcowe zwycięstwo powinny walczyć zwycięzca grupy Aalborg oraz Kiel i Szeged. W dzisiejszym artykule skupimy się jednak na trzech drużynach naszej polskiej grupy. Kto, więc wygra Ligę Mistrzów w piłce ręcznej w sezonie 2022?

1. Vive Kielce, czyli nasz polski zespół w piłce ręcznej

Nasz zespół znakomicie zaprezentował się w grupie śmierci. Szczególne wrażenie powodują wygrane z Barceloną zarówno u siebie, jak i na wyjeździe. Zawodnicy z Kielc grają bardzo dobrze zorganizowaną piłkę ręczną popartą znakomitymi indywidualistami w zespole takimi jak Alex Dujszebajew i Igor Karacić. Cieszyć nas może postawa naszych reprezentantów w kontekście mundialu w Polsce, który odbędzie się w styczniu 2023 r. Szymon Sićko i Arkadiusz Moryto pokazują, że należą do czołowych graczy na swojej pozycji. Rozwój tego klubu zapewnia nam nie lada emocje w następnych rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Vive Kielce będą już musiały przejść trudną przeprawę w starciu ćwierćfinałowym, gdzie ich rywalami będzie ktoś z pary Montpellier/ Porto. Trzeba pamiętać o dwumeczu z Porto w czasie fazy grupowej, w którym ekipie Talanta Dujszebajewa nie udało się z nimi wygrać. Trzeba pamiętać, że jest to bardzo wyrównany sport i często o zwycięstwie decyduje powodzenie w ostatnich akcjach.

2.Barcelona, czyli główny faworyt przed startem Ligi Mistrzów w piłce ręcznej

Kolejnym faworytem do końcowego zwycięstwa jest Barcelona. Zespół z Hiszpanii nie gra już tak efektownie zarówno w lidze krajowej oraz Lidze Mistrzów. O lekkich problemach tej drużyny mogliśmy się dowiedzieć w czasie meczu z Vive Kielce, gdy doznali pierwszej porażki u siebie w tych rozgrywkach w ostatnich latach. Mają skład i aspiracje, aby wygrać najważniejsze trofeum w piłce ręcznej, lecz muszą oni popracować nad zgraniem oraz odpowiednią obroną.

Ich potencjalnymi przeciwnikami w ćwierćfinale jest Flensburg, z którym w ostatniej kolejce wygrali 29:22 lub Szeged, czyli bardzo niewygodna ekipa z kilkoma gwiazdami piłki ręcznej. Ten sport kocha różne sensacje, lecz odpadnięcie graczy Barcelony z tych rozgrywek będzie bardzo dużą niespodzianką.

3.PSG to zespół, który musi przełamać się w sporcie i zdobyć trofeum 

Zespół, który w ostatnich latach co roku celuje w zwycięstwo w tych prestiżowych zawodach, ale najczęściej zatrzymuje się ona na etapie półfinału. To może być ostatnia szansa na zdobycie Ligi Mistrzów w najbliższych sezonach, ponieważ po zakończeniu tych rozgrywek odchodzi od nich absolutna gwiazda światowej piłki ręcznej, czyli Michael Hansen. Młodsi się nie robią też bracia Karabaticiowie, którzy stanowią również ważne ogniwa zespołu. Przejście rywala w 1/8 finału powinno być dość łatwe, lecz w ćwierćfinale czeka ich starcie z czekającym już w ćwierćfinale mistrzem Niemiec, którym jest Kiel. Muszą oni się bardziej zjednoczyć i grać o wiele bardziej zespołowo w przeciwnym razie mogą oni zapomnieć o zwycięstwie.

Nie zapominajmy też o mistrzu Węgier, którym jest Veszprem. Warto zwrócić uwagę na bardzo dobrze grającą w ostatnich latach drużynę duńską Aalborg, która w poprzednich rozgrywkach zajęła miejsce na podium, a w tym sezonie wygrała swoją grupę. Warto zwrócić uwagę też na potencjalnego rywala w ćwierćfinale PSG, czyli Kiel. To są główni faworyci do zwycięstwa.

Odwiedź również artykuł związany z zasadami gry w piłkę ręczną: https://www.academio.pl/zasady-gry-w-pilke-reczna/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *