Kto wygra tegoroczne turnieje?
Kategorie:

Kto wygra tegoroczne turnieje?

W styczniu odbyła się pierwsza z czterech imprez wielkoszlemowych w tym roku. Wśród pań najlepsza okazała się Ashleigh Barty, natomiast u panów triumfował Rafael Nadal. W tym roku czekają nas jeszcze trzy turnieje Wielkiego Szlema i w tym artykule postaraliśmy się wyłonić potencjalne kandydatki do końcowego triumfu, skupiając się na tenisie kobiet. Kto wygra tegoroczne turnieje?

Kto okaże się najlepszy w Roland Garros 2022?

Pod koniec maja rozpocznie się drugi turniej wielkoszlemowy w tym roku, czyli Roland Garros, znany również jako French Open. W ubiegłym roku najlepsza wśród kobiet okazała się Barbora Krejcikova, która była jednym z największych odkryć sezonu 2021 w tenisie. Kto okaże się najlepszy w tym roku?

W przypadku kobiet przewidywanie jest trudniejsze, do czego sympatycy tenisa zdążyli się już przyzwyczaić. Od czasów Sereny Williams na próżno jest szukać gwiazdy tego sportu, która byłaby w stanie przed rozpoczęciem turnieju być pewniakiem do tytułu. Powoli jednak to się zmienia, a kilka zawodniczek ustabilizowało swoją dyspozycję na tyle, aby móc realnie brać je pod uwagę do końcowego triumfu. Jedną z tych zawodniczek jest Ashleigh Barty, która w genialnym stylu sięgnęła po tegoroczny Australian Open, wygrywając turniej bez straty seta i do finału nie tracąc nawet gema serwisowego.

Drugą tenisistką jest Iga Świątek, która wygrała Roland Garros w 2020 roku, a jej tegoroczna forma sportowa, sprawia, że wygranie drugiego tytułu wielkoszlemowego może w najbliższych miesiącach się ziścić. Do końcowego triumfu trzeba też brać pod uwagę takie zawodniczki jak Paula Badosa, Barbora Krejcikova czy Simona Halep, która z powodu kontuzji musiała na jakiś czasu wycofać się z tego sportu.

Kto wygra wygra tegoroczny turnieje Wimbledon 2022?

Najstarszy turniej wielkoszlemowy na świecie rozpocznie się 27 czerwca. Wskazanie kandydatki do końcowego triumfu wydaje się jeszcze trudniejsze niż w przypadku Roland Garros. Poprzedni Wimbledon wygrała Ashleigh Barty, która w tym sezonie, wydaje się być jeszcze mocniejsza, niż w poprzednim. Jej wszechstronność gry i mocna psychika sprawiają, że i w tym sezonie Barty może pokusić się o obronę tytułu. Jakie jednak zawodniczki mogą jej w tym przeszkodzić?

Trudno jest przewidywać, jak będzie wyglądał sezon na trawie Igi Świątek, która nie ukrywa, że nie do końca jeszcze rozumie tę nawierzchnię. Świątek ma jednak olbrzymi potencjał sportowy, który pokazuje w tym sezonie, dlatego pod żadnym pozorem nie można jej skreślać w kontekście tegorocznego Wimbledonu.

Groźna na trawie może być też Simona Halep, która w przeszłości wygrywała ten prestiżowy turniej tenisa. Trzeba też wspomnieć o Garbine Muguruzie, która w tym sezonie nie znajduje się w najwyższej formie sportowej, ale na trawie może być niezwykle niebezpieczna.

Kto zwycięży turniej w US Open 2022?

US Open jest ostatnim wielkoszlemowym turniejem tenisa w roku. W 2022 będzie miał on miejsce na przełomie sierpnia i września. W tamtym sezonie US Open wypromowało dwie nowe nastoletnie gwiazdy tenisa. Zwyciężczynią okazała się bowiem Emma Raducanu, która jako pierwsza w historii tego sportu dokonała tego jako kwalifikantka, nie tracąc do tego seta. Finalistką natomiast była Leylah Fernandez, która również do czasu ostatniego US Open nie notowała w tenisie spektakularnych wyników, zapowiadających to, że zaraz znajdzie się w finale turnieju wielkoszlemowego. Taki jest jednak urok tenisa kobiecego.

US Open 2022 jest turniejem tenisa, który najtrudniej jest przewidzieć. Przede wszystkim dlatego, że pozostało do niego jeszcze mnóstwo czasu i wiele może się wydarzyć. Może pojawić się nagle nowa gwiazda tenisa, która nieoczekiwanie sięgnie po tytuł. Taką młodą gwiazdą może być np.: Clara Tauson, która niesamowicie się rozwija i przez swoich rodaków określana jest nową Caroline Wozniacki.

Podobnie, jak w przypadku pozostałych turniejów, pod uwagę należy brać Ashleigh Barty. To jedyny turniej wielkoszlemowy, który Barty do tej pory nie ma w swoim dorobku, dlatego może być szczególnie zmotywowana, aby na fali wznoszącej go w tym roku zdobyć. Jednakże w US Open nigdy jej zbyt wybitnie nie szło.

Szansę na triumf w imprezie może mieć również Naomi Osaka, która w przeszłości dwukrotnie sięgała po to trofeum sportowe. Osaka znajduje się jednak obecnie w takim miejscu, że przewidywanie, że w tym roku sięgnie po kolejny tytuł wielkoszlemowy, jest trochę zbyt naciągane. Jej umiejętności predysponują ją jednak do tego i jeśli uda jej się, uporządkować strefę mentalną może być niezwykle groźna.

Do kandydatek do końcowego triumfu trzeba też zaliczyć takie tenisistki jak: Aryna Sabalenka, Garbine Muguruza, Barbora Krejcikova, Paula Badosa, Iga Świątek oraz Anett Kontaveit. Każda z nich ma bowiem szansę na to, aby wyjeżdżać zwycięska z Nowego Jorku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *