O Lidze Mistrzów siatkarzy w sezonie 2021/2022
Kategorie:

O Lidze Mistrzów siatkarzy

Po zwycięstwie ZAKSy Kędzierzyn Koźle w ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów, apetyt na kolejne sukcesy jest spory, zwłaszcza, że w związku z inwazją wojsk rosyjskich na Ukrainę kluby rosyjskie zostały wykreślone z zawodów. Długi czas polscy fani mieli też nadzieje związane z Pucharem CEV, gdzie jednak Skra Bełchatów nie sprostała francuskiemu zespołowi Tours. 

Dlaczego Polacy pokochali siatkówkę? 

Siatkówka to dyscyplina która cieszy się uznaniem w poszczególnych państwach, kochają ją Brazylijczycy, Argentyńczycy, Włosi, Rosjanie oraz Polacy, Azjaci bardzo lubią ten sport, zatrudniają w swych ligach uznanych zawodników, solidna jest liga japońska gdzie występuje bardzo ceniony Bartosz Kurek, będący liderem Wolf Doga Nagoya. Państwa, które do niedawna traktowały siatkówkę lekceważąco, teraz starają się w nią inwestować, czego przykładem chociażby Wlk. Brytania, gdzie w zespole Polonia London grał polski doskonały libero, Krzysztof Ignaczak. Polacy pokochali siatkówkę wiele lat temu, kiedy zaistniała drużyna Huberta Wagnera, przywożąca złoto z IO, mieliśmy bardzo mocny Płomień Milowice, sięgający po europejski laur, przed rokiem sukces w postaci triumfu w Lidze Mistrzów powtórzył zespół z Kędzierzyna- Koźle. Polacy sięgali po triumf w mistrzostwach świata i Europy, grając często wspaniałe pokazy siatkówki. Sport ten jest bardzo techniczny, co ważne nie ma przypadku, zespół żeby wygrać musi przeprowadzić określoną ilość zwycięskich akcji, więc element szczęścia odpada, zawsze wygrywa lepszy. Siatkówka to sport który łączy, nie dochodzi do awantur na trybunach pomiędzy kibicami, nie ma odgrodzonych sektorów, atmosfera podczas spotkań jest zawsze doskonała. 

Czy klub z Polski sięgnie po triumf w Lidze Mistrzów w sezonie 2021/2022? 

Zdaniem analityków największe szanse na osiągnięcie ostatecznego sukcesu ma zespół z Perugii. W zasadzie rywalizacja toczy się pomiędzy Polakami oraz Włochami, choć jak to w sporcie nie należy lekceważyć ani też z góry skreślać niemieckiego BR Volleys. Klub z Jastrzębia trafił na Lube Civitanovę z którą powalczy o czołową czwórkę. Lube gra dobrą siatkówkę, jest jedną z czołowych włoskich drużyn, zespół z Jastrzębia opiera swą siłę na zawodnikach z Francji: Toniuttim, Boyerze oraz Clevenot. Decydujący mecz o final four odbędzie się 16 III o godz. 20:30. Tego samego dnia berliński BR Volleys zagra z Trentino Volleys, od godz. 18:30. 

Kto jest gospodarzem final four Ligi Mistrzów? 

Sezon 2021/2022 jest trzecim w którym nie odbędzie się tradycyjnych zawodów final four. Wcześniej wybierano gospodarza, który organizował mini turniej z tymi najlepszymi z najlepszych. Włodarze Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej uznali też, że nie ma sensu grać spotkania o trzecią lokatę, gdyż liczy się jedynie triumfator. Gospodarz turnieju finałowego zostanie wyłoniony w drodze losowania, 

Prawa do transmitowania siatkówki w najlepszym europejskim wydaniu ma telewizja Polsat. Prawa te przysługują aż do zakończenia sezonu 2024/2025. Telewizja ta prezentować będzie Puchar CEV, Ligę Mistrzów oraz Challenge Cup w męskim jak też w żeńskim wydaniu. W Lidze Mistrzyń bardzo dobrze prezentuje się zespół DevelopRes Rzeszów, który zachowuje jeszcze szansę na awans do czołowej czwórki, wielkim wydarzeniem był triumf zawodniczek z Podkarpacia w spotkaniu przeciwko tureckiemu Vakifbank, która to drużyna naszpikowana jest gwiazdami wielkiego formatu na czele z Amerykanką Chinką Ogbogu oraz Szwedką Isabelle Haak. Właśnie ze względu na sukcesy polskich klubów, siatkówka to sport który w następnych latach zachowa tendencję wzrostu popularności. 

Odwiedź również artykuł związany z zasadami gry w siatkówkę: https://www.academio.pl/?p=18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *